Nanokompozit szigetelőanyagok fejlesztése V4 együttműködés keretében - Előadások október 17-én a BME-n!

2023. szeptember 20.

A projekt első nyilvános előadássorozatára a BME-n kerül sor, ahova szeretettel várjuk az érdeklődőket:

2023. OKTÓBER 17. 14:00, BME V1-404 (Egry József utca 18.)

-Jozef Kúdelčík, University of Zilina, SK: Use of nanoparticles in polymer insulating materials

-Pavel Trnka, West Bohemian University, Pilsen, CZ: Electrical insulating liquids in dielectric systems.

-Tomasz Koltunowicz University of Lublin, PL: New ways to estimate the moisture content of the DC component of power transformers.

A projekt célja a polimerek előállításának környezeti hatásainak vizsgálata, anyagtulajdonságokon és elméleti megközelítésen keresztül. Céja, hogy nano-töltőanyagok segítségével lehetővé váljon a környezetbarátabb nyersanyagok használata. Mindehhez szükséges az anyagok részletes és mélyreható elemzése, tesztelése és ezen eredmények elméleti magyarázata. Az együttműködésnek köszönhetően a négy egyetem ilyen irányú tudását egyesítve lehet a célok érdekében használni, amit a partnerek egymás számára tartott előadássorozata is erősít.

Részletes információk a projekt folyamán az alábbi honlapra fognak felkerülni: